Aktuálně: Stále ROZESÍLÁME 1. číslo !!! Již jsme odeslali přes 1500 ks. 18. 3. posíláme dalších cca. 800 ks.
Objednáno 272 výtisků z 5000 kusů / 400 rezervováno.

Už víte, jak chutná Kuráž? Neváhejte a objednejte si ji ZDE. Vyhrajte hodinky Wenger!

Rubriky časopisu Kuráž

Časopis Kuráž má několik stálých, ale také občasných rubrik. Složení obsahu časopisu má tzv. lifestylový přesah. Není to jen profesní, oborový časopis, ale obsahem se dotýká také života příslušníků IZS.

Stálé rubriky

Pro tyto stálé rubriky se snažíme průběžně získávat vysoce kvalitní a atraktivní obsah. Může se stát, že z organizačních důvodů některá rubrika v jednotlivém čísle vypadne, ale naší snahou je, aby tyto, níže vypsané rubriky, patřily ke stálicím obsahu.

DUEL

Pohled na jedno téma ze dvou stran. Dva protichůdné názory na problematiku věci. Udělejte si vlastní názor na základě možnosti vyjádřit se k tématu, které vás zajímá.

ROZHOVOR

Pravidelnou rubrikou časopisu Kuráž je rozhovor s osobou dle našeho výběru. Představíme jeho život, postoje, názory, vize, zkušenosti i plány. Každý je pro nás zajiímavý.

OSOBNOST

V každém čísle získá prostor nějaká osobnost. Nemusí to být nutně celebrita nebo někdo z managementu. Naopak. Naší snahou je, aby se osobností čísla mohl stát každý. Každý jsme osobnost. Jste to právě vy? Staňte se Osobností v Kuráži. Napište nám.

RECENZE

Redakční zpracování rubriky Recenze přinese nové pohledy na vybavení a technické prostředky, které "fasujete". Je vybavení v pořádku? Funguje jak má? Zajišťuje svými vlastnostmi potřebné funkce a plní očekávání?

PŘÍBĚH

V kategorii Příběh půjde o zveřejnění souvislých informací autorem. V této kategorii mohou být zveřejněny právě vaše příběhy. Stačí se o svůj příběh jen podělit. Naše redakce za vámi zajede!

PORADENSTVÍ

Každé číslo bude doplněno o odborné poradenství. Témata zpracujeme dle dotazů čtenářů nebo dle uvážení redakce. Vždy půjde o témata, která opravdu potřebujete řešit.

VOLNÝ ČAS

Inspirujte své kolegy, kolegyně, kamarády i známé, jak trávíte svůj volný čas i jak odpočíváte mezi službami v rubrice VOLNÝ ČAS. Pochlubte se svými výsledky nebo naopak seznamte čtenáře, jaké máte cíle v tom, co děláte. Tohle je rubrika přesně pro ty, kteří mají kuráž!

ROZBOR

Rubrika, která by se hravě mohla jmenovat "Po bitvě je každý generál". V rozboru se podíváme na nějakou situaci, případ, incident a s odstupem času a s chladnou hlavou, probereme jaké byly třeba jiné možnosti řešení.

FAKTA  A MÝTY

Rubrika s různým obsahem a zaměřením, která vysvětlí, vyvrátí nebo potvrdí obecně známé mýty, ale rozhodně přinese důležitá fakta do diskuze.

BEZ CENZURY

Chcete se podělit o nějaký názor pěkně bez cenzury? Napište nám ho. Zprávu, dopis, email, textovku (cokoliv). Doplňte o příznak "Bez cenzury". V případě že ho vybereme, otiskneme ho přesně tak, jak ho dostaneme.

MOJE KURÁŽ

Místo v časopisu KURÁŽ pro vaše příspěvky. Máte kuráž napsat článek? Chtete si i vydělat s naší redakcí? Víte, že publikační činnost je dovolená? Tak s chutí a kuráží do toho.

SOUTĚŽE

Každé číslo časopisu KURÁŽ bude spojeno s jednou soutěží pro předplatitele. S každým číslem budete moci vyhrát nějaké praktické vybavení nejen do služby, ale i pro volný čas.  V 1. pololetí 2019 spustíme i naši soutěž o rodinné zájezdy v hodnotě 30, 20 a 10.000 Kč!

Občasné - nepravidelné rubriky

V obsahu Kuráže nejsou jen pravidlené rubriky, ale také rubriky, které budou vycházet nepravidelně. I tak je zde rádi představíme, abyste věděli, jakou cestou jdeme. Obsah nepravidelných rubrik můžete do velké míry ovlivňovat právě vy, naši čtenáři. Napište nám svůj námět. Podělte se o svůj názor s ostatními.

Příležitosti a kariéra

V rubrice Příležitosti a kariéra budeme zveřejňovat zajímavé pracovní příležitosti pro naše čtenáře, které mají v rámci svých příslušností ke složkám IZS.

Gravitace

Jak vhodně pojmenovat rubriku, kde budou zveřejňovány informace managementu, které směřují shora dolů.

Do časopisu Kuráž toho připravujeme ještě mnohem více, ale v tuto chvíli nemůžeme bohužel zveřejnit více. Mějte prosím s námi trochu trpělivosti. 

Máte zajímavý nápad a KURÁŽ napsat nám? S chutí do toho!

Kontaktovat nás je tak snadné...

Připravujeme do 1. čísla - ukázky z prvního čísla

A jak to tedy ve výběžku funguje v praxi?

"... My, tedy hlavně v našem výběžku, jsme za posledních 25 let od doby, co tu je tato stanice, hodně pracovali s dobrovolnými hasiči. Díky tomu se dobrovolní hasiči hodně vyvíjeli. Tím, že mají výjezdy a jezdí, mají lepší financování, a proto mají i hodně slušné vybavení a techniku. Dobráci jezdí. Nutí je to jezdit."

Více v článku: Jak se žije hasičům 7 km od hranic

Jak se ti sloužilo na Metru? Byly rušné směny?

"... Služba byla úžasná. A jestli to bylo hodně rušný, to nedokážu posoudit, protože jsem jinou pořádkovou službu nekonal. Tady jsem začal a z metra jsem potom odešel na Odbor zvláštního určení. Vzpomínám na to strašně rád, jednak tam byla dobrá parta kolegů, málo papírování, a stálý kontakt s lidmi."

Více v článku: Rozhovor s Jirkou Laňkou nejen o jeho službě u ÚRN

Měl jsi někdy takový problém, že by tě někdo chtěl napadnout?

"... No jasně, měl. Ale téměř vždy jsem je ukecal. Párkrát mě napadl psychiatrický pacient bez předchozích známek agrese a i jsem byl lehce zraněný, ale to beru jako něco, co se stát může. Jsou to nemocní lidé. Navíc zase jsem si za to tak trošku mohl sám, polevil jsem v pozornosti, když jsem myslel, že jsou ti pacienti klidní. Příště už jsem si dával pozor a nedal jim šanci mě jakkoliv napadnout."

Více v článku: Otevřeně o službě u středočeské záchranky

Novinky

Pracujeme na dvojce

Jen pár dnů po vytištění prvního čísla časopisu KURÁŽ jsme začali pracovat na druhém a současně i na třetím a čtvrtém čísle. Zatím se ještě učíme věci kolem distribuce ale už nyní víme, dvojka bude v mnoha ohledech ještě lepší časopis!

přečíst celé

Finišujeme první číslo

Máme hotové první číslo. Finišujeme grafiku a následně jakmile budeme mít prvních 300 předplatitelů, zadáváme do tisku.

Připravujeme soutěže

Pro naše předplatitele připravujeme atraktivní soutěže - přesná podoba bude brzy zveřejněna, ale objednat si předplatné Kuráže se rozhodně vyplatí :)

přečíst celé

Podporovatelé a sponzoři

Časopis pro hasiče

Časopis pro hasiče

Máme časopis pro hasiče jako stvořený. Plný témat z oboru, novinek, rad od kolegů ...

Časopis pro policisty

Časopis pro policisty

Máme časopis plný informací, který s chutí otevře každý policista, jenž potřebuje každý den ...

Časopis pro záchranáře

Časopis pro záchranáře

Máme časopis pro záchranáře s tématy šité záchranářům na míru ...