Konečně vytištěno 3. číslo a rozesíláme: Neváhejte a objednejte! Máme posledních 35 kusů. Už objednáno 481 výtisků.

Soutěžte s KURÁŽÍ - Soutěže s časopisem KURÁŽ

AKTUÁLNÍ SOUTĚŽ 3. ČÍSLA

Jak jsme slíbili, tak ve 3. čísle řízneme do AED nebo si na AED pořádně posvítíme. Struktura článku o AED je nakonec jiná, ale i tak má pořádný rozsah, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět. A naše soutěžní otázka? Co se hodí mít u AED k dispozici a proč? Je nám jasné, že odpovědí může být více, ale ta o kterou máme zájem, je jasně napsaná v článku. Je to věc, která vám může při aplikaci hodně pomoci. A abychom nebyli tak přísní, i v článku ty věci jsou rovnou dvě. A podmínky soutěže? Je to jednoduché. Buď jste předplatitel a můžete soutěžit neveřejně formou vzkazu nebo jste fanoušek a můžete odpovídat po sdílení v komentáři. Jednu správnou vybereme.

Soutěžte s KURÁŽÍ

Soutěžíme o svítilnu Led Lenser od firmy Moris Distribution a nebo nůž KIZLYAR SUPREME® Whisper D2 od e-shopu TOP-Armyshop.cz. Vítěz si vybere sám. Není to fajnové? :) Oboje v ceně cca. 2.500 Kč. Tak hodně štěstí :)

 

 

NEAKTUÁLNÍ SOUTĚŽE

Máme dalšího výherce. Tentokrát se soutěžilo o záchranářské nůžky Leatherman Raptor a to soutěžní otázkou: Na co jsou vroubky, vrypy, zoubky, drážky na spodní čelisti nůžek a kolik těchto vrubů na čelisti našich nůžek je. Dostali jsme desítky odpovědí. Někteří si zaměnili otázku za "k čemu slouží pravítko". Ne, opravdu jsme se ptali na aretační vrypy, jenž drží střihaný materiál. Díky těmto zoubkům toho nůžky dokážou více a rychleji přestřihnout. A počet? Jsou malé. Počítali jsme to asi dvěstěkrát. A náš výsledek je: 114! Nikdo neuhádl, ale nejblíže se svým tipem: 115 byl uživatel facebooku: Jiří Láska. Blahopřejeme :) A proto jemu posíláme jedny nůžky věnované společností Moris Distribution, který je výhradním distributorem značky Leatherman. Jirko, ozvěte se nám a zbytek doladíme :)

Máme prvního výherce soutěže "Kolik bude vážit 5000 ks časopisů KURÁŽ". Správná odpověď byla 1000 Kg, protože se nejvíce přiblížil ke smutné realitě 1008 Kg. Soutěž vyhrál uživatel: Jan Vrbata z Horní Rade**** :) Blahopřejeme :)

Soutěž o záchranářské nůžky Leatherman Raptor v ceně cca. 2.500 Kč

1. 4. 2019 vyhlašujeme soutěž o záchranářské nůžky Leatherman Raptor a to soutěžní otázkou:
"K čemu slouží malé vroubky na spodní čelisti nůžek a kolik vroubků na čelisti je?"
Vylosujeme jednoho vítěze se správnou odpovědí na celou otázku, který od nás dostane tyto nůžky.
Podmínka: Po převzetí výhry nám poskytnout jednu fotografii s cenou.
Odpovídat můžete na příspěvku Facebook stránky, vložením do vzkazníku, případně zasláním odpovědi na soutez@ekuraz.cz.
Soutěže se mohou zúčastnit naši předplatitelé a fanoušci na FB (zde je nutné sdílet, olajkovat a vepsat  pod příspěvek svou odpověď). Jakmile bude vybrát výherce se správnou odpovědí, bude ověřeno zda je buď za a) náš předplatitel nebo za b) fanoušek a dodržel všechny náležitosti k soutěži.
Plánovaná uzávěrka soutěže: 30. 4. 2019
Nůžky Leaatherman Raptor do soutěže věnovala společnost Moris distributionwww.moris-distribution.cz
Správnou odpověď naleznete ve 2. čísle časopisu KURÁŽ > Objednat
 

Pro předplatitele časopisu Kuráž připravujeme zajímavé soutěže o vysoce atraktivní ceny.
Přesná podoba soutěží bude zveřejněna v den zahájení předplatného (jsme trochu ve skluzu, ale jen pro dobro věci).
Děkujeme za pochopení.

Soutěžte o turniket: S.B.T. taktické škrtidlo SKALA Medica v ceně 850 Kč

Na naší Facebook stránce právě běží soutěž o kvalitní turniket české výroby. Zapojte se. Staňte se fanouškem a sledujte všechny naše soutěže o vybavení nejen do služby.

Velká soutěž o hodinky WENGER SEAFORCE 01.0641.119 v ceně 5.500 Kč

Připravujeme restart soutěže o hodinky WENGER.

Připravujeme další soutěže o značkové nože, svítilny, brašny a mnoho dalšího!

Soutěž pro předplatitele o zájezdy pro 2 osoby - připravujeme

Stačí se stát předplatitelem časopisu KURÁŽ a budete ve slosování o krásné ceny:

1. místo: pobytový zájezd k moři v ceně 30.000 Kč
2. místo: poznávací zájezd v Evropě v ceně 20.000 Kč
3. místo: rekreační týdenní pobyt v ČR v ceně 10.000 Kč

Autorská soutěž - soutěžte se svým článkem o zajímavé ceny - připravujeme

Vždy jste snili o tom, že budete mít článek v nějakých novinách nebo časopisu? Časopis KURÁŽ vám tu příležitost dá. Zašlete nám váš soutěžní článek. Redakční rada vždy jeden vybere a ten otiskne v některém z čísel. V každém čísle bude vždy jeden výherní článek. Všechny zaslané články budou ve výběru. Nevyjde v jednom čísle, může vyjít v dalším. Soutěžní články nám zasílejte na email soutez@ekuraz.cz. Publikované články projdou redakční korekturou a před otištěním je podstoupíme k autorizací ze strany autora. Své soutěžní články můžete posílat již nyní.
Podmínky soutěže: Zaslaný článek musí být k tématu IZS a rozsahem alespoň 1,5 normostrany. Může to být příběh ze služby, zkušenost, a pod. Autor článku musí být naším předplatitelem. Soutěže se nemůže zúčastnit nikdo z redakce, redakční rady, ani jeho rodinný příslušník. Vítězný článek otiskneme. Uzávěrka pro každé číslo a kolo soutěže je 20. v příslušném měsíci před dalším číslem.

Fotosoutěž

Máte v oblibě tolik moderní a populární fotografování? Pak je tu pro vás naše fotosoutěž. A jaká budou pravidla a kritéria? Chvilku strpení prosím. Vše zveřejníme.


Vyhrazujeme si právo na změny v podmínkách soutěží.
Každý soutěžící má vždy jen jednu odpověď.

Připravujeme - ukázky z obsahu KURÁŽE - 3/2019

Petr Reif: Polda ve službě u L.A.P.D
Kde jsi všude „sloužil“?

"Každoročně sloužím v centru Los Angeles. Mám za sebou i stáže v Bakersfieldu. Nejednou jsem se zúčastnil výcviku SWAT. Vyzkoušel jsem klasickou hlídkovou službu. Sloužil jsem jak s psovody K9, tak i s dálniční policií Las Vegas. Dále u pyrotechniků. Měl jsem i štěstí a jednu noc jsem monitoroval situaci v Los Angeles na palubě vrtulníku."

Více v článku: Petr Reif: Polda ve službě u L.A.P.D

MUDr. Barbora Zuchová Truksová
Jaké byly začátky projektu?

"Od začátku jsme se snažili operátorkám práci zjednodušit. Ale bylo to něco nového a znamenalo to práci na víc. Bylo nutné si to osahat. Seznámit se s tím. Začátky byly velice pomalé. Věděli jsme, že to musíme zařadit do běžné práce. Jakmile se začne resuscitovat, zohlední se dostupnost AED a pokusí se využít."

Více v článku: MUDr. Barbora Zuchová Truksová: AED v Brně

JUDr. Karel Koubík: Úvod do světa ručních granátů
Úvod do světa ručních granátů:

"Historii ručních granátů, jako prostředků výzbroje jednotlivce, které byly a i v současné době jsou určeny pro boj na malou vzdálenost, lze vysledovat daleko do minulosti. Již v okamžiku vynálezu černého střelného prachu ve starověké Číně jsou známy případy, kdy čínští bojovníci využívali bambusové trubky, které byly naplněny černým střelným prachem, iniciovaly se plamenem přes zapálený knot a byly vrhány mezi nepřátelské bojovníky."

Více v článku: JUDr. Karel Koubík: Úvod do světa ručních granátů

Novinky

Uzavíráme nové spolupráce

Postupně jak pracujeme a zabydlujeme se v mediálním světě, začínají se nám otevírat nové příležitosti. Mezi ty nejzajímavější určitě patří chystané memorandum s Unií bezpečnostních složek a Znaleckým ústavem bezpečnosti a ochrany zdraví, se kterým jdeme do záležitostí požárního sportu.

přečíst celé

Pracujeme na 3. čísle

Druhé číslo se nám povedlo ještě více, než to první. A co teprve to třetí! Jsme rádi, že se do dalšího čísla zapojilo zase více lidí. Třetí číslo časopisu KURÁŽ bude ještě rozmanitější. Máte se na co těšit :)

přečíst celé

Pracujeme na dvojce

Jen pár dnů po vytištění prvního čísla časopisu KURÁŽ jsme začali pracovat na druhém a současně i na třetím a čtvrtém čísle. Zatím se ještě učíme věci kolem distribuce ale už nyní víme, dvojka bude v mnoha ohledech ještě lepší časopis!

přečíst celé

Co si přečtete v dalším čísle?

Časopis KURÁŽ - obálka 03/2019
  • Petr Reif: Polda ve službě u L.A.P.D
  • MUDr. Barbora Truksová Zuchová: AED v Brně
  • Dětské gangy a antisociální mládež
  • Poradenství: Jak se starat o své nohy + Hazard na háku
  • Unie BS: Problémy u nadřízených
  • Technika: Úvod do ručních granátů
  • Historie: Jak se státi četníkem a Vývoj tísňové linky
  • Jak se žije: Hasičům v Křivsoudově a mnoho dalšího

Podporovatelé a sponzoři

Časopis pro hasiče

Časopis pro hasiče

Máme časopis pro hasiče jako stvořený. Plný témat z oboru, novinek, rad od kolegů ...
Fotografie: HZS Praha, odd. Fotodokumentace

Časopis pro policisty

Časopis pro policisty

Máme časopis plný informací, který s chutí otevře každý policista, jenž potřebuje každý den ...
Fotografie: HZS Praha, odd. Fotodokumentace

Časopis pro záchranáře

Časopis pro záchranáře

Máme časopis pro záchranáře s tématy šité záchranářům na míru ...
Fotografie: HZS Praha, odd. Fotodokumentace